trende

İzmir Su Tesisatçısı

İzmir Su Tesisatçısı
İzmir Su Tesisatçısı

İzmir Su Tesisatçısı

İzmir Su Tesisatçısı Yeni bir kombi satın aldıysanız veya yeni doğal gaz kullanıcısı iseniz, kombi montajını yaptırmak için bir profesyonele başvurmanız en iyi çözüm olacaktır. Kombi kurulumunu yaptırmak üzere gaz dağıtım şirketinin de onayı alındıysa, daha sonra kombi kurulumu yapılır.

Eğer ilk defa doğal gaz bağlatıyor iseniz, öncelikle gaz dağıtım şirketine giderek doğal gaz abonelik başvurunuzu yaptırmalısınız.İzmir Su Tesisatçısı  Abonelik başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra doğal gaz dağıtım şirketi projelendirme için keşif isteyebilir ve eviniz için doğru kombi seçimini yaptırabilirsiniz, keşif ve onay süreçleri yapıldıysa ve bu süreçlerin hepsini eksiksiz tamamladığınızı düşünüyorsanız veya zaten mevcut bir doğal gaz bağlantınız varsa eğer bundan sonra sıra kombi kurulumuna geliyor.

İzmir Tesisatçı

İzmir Tesisatçı Öncelikle montaj hizmetini aldığınız firma, kombinin montaj yerini belirler. En uygun olabilecek kombi kurulum yeri, baca borusunun uzun mesafe de olmadığı bir yer olacaktır, bu da genellikle balkon ya da mutfak gibi yerler olmaktadır. Baca borusu mesafesinin uzun olmamasının nedeni, hem kombinin çalışma sırasında arızalara neden olması, hem de sıcak suyun uzun sürede dolaşması problemlerinin önüne geçmektir. İzmir Tesisatçı Aynı zamanda kombi bacasının yukarı tarafa doğru eğimli olmaması da önemli bir husustur. Eğer eğim olursa, yoğunlaşan suyun kombi fanına ve motora sızması sonucu parçalar ve kombi bozulabilir.

İzmir Sıhhi Tesisatçı

  • Kombinin takılacağı uygun olan yerin belirlenmesi sonrası, gerekli bağlantılar yapılarak kombi takma işlemine başlanılır.
  • Kombinin yanına baca çıkışı için yer belirlenir ve açılır.
  • Kombinin bacası, teknik gaz sağlayıcı şirketin oluşturduğu şartnameye uygun bir şekilde montajı yapılır.
  • Kombi tesisatı bağlandıktan hemen sonra, tesisatın gidiş ve dönüş bağlantıları ileride oluşabilecek sorunların olmaması için çalıştırılarak deneme yapılır.
  • Kombinin tesisat bağlantıları da tamamlandıktan sonra, kalorifer peteklerine su gönderilerek kombi çalıştırılır ve kullanıma hazır hale getirilir.
  • Son olarak kombinin gaz bağlantısı da yapılıp olası bir gaz kaçağı durumunun yaşanmasına karşı kontroller yapılarak kurulum işlemi tamamlanır.
  • İzmir Sıhhi Tesisat